• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Szkoła Podstawowa nr 54
im. Kornela Makuszyńskiego
w Łodzi

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

Szkoła Podstawowa nr 54 im. K. Makuszyńskiego  w Łodzi bierze udział w projekcie Laboratoria Przyszłości.
Dzięki otrzymanemu wsparciu, wszyscy uczniowie naszej szkoły będą mogli korzystać z nowoczesnych narzędzi i technologii wspierających edukację.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Nasza szkoła pozyskała środki finansowe, które przeznaczono na wyposażenie pracowni kulinarnej oraz wyposażenie pracowni technicznej i pracowni klas I-III. W ramach wyposażenia podstawowego zakupiono:  laptop, drukarkę 3 D z akcesoriami, filamenty, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, lutownicę, aparat fotograficzny z akcesoriami, gimbal, mikroporyt z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań, statyw z akcesoriami, zaś w ramach wyposażenia dodatkowego: szafki kuchenne i całe wyposażenie pracowni kulinarnej, akcesoria i materiały do szycia, klocki  konstrukcyjne oraz roboty do programowania.

Zakup sprzętu i wyposażenie pracowni pomoże zainspirować uczniów do rozwijania zainteresowań gotowaniem, szyciem, nowoczesnymi technologiami,  jak również uatrakcyjni zajęcia szkolne.

Więcej informacji uzyskacie Państwo na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/laboratoria

 

 

5 października w klasie Va i VI a, odbyły się zajęcia kulinarne z użyciem sprzętu z Laboratorium Przyszłości.

 

 Wykorzystanie farb akrylowych do malowania bombek - Grudzień 2022

 

Szydełkowanie - Listopad 2022

 

 

Przyszywanie guzików - Styczeń 2023

 

 

Śmieszne kanapki - Luty 2023

 

 

Malowanie mazakami po tkaninie - Marzec 2023

 

 

Pizza - Gotuj z nami - Kwiecień 2023

 

 

 

Krosno - Maj 2023

 

 

facebook

facebook

facebook